Czym jest endermologia LPG i kiedy warto ją stosować?

Czym jest endermologia LPG i kiedy warto ją stosować?

Żyjemy w czasach, w których większość z nas w mniejszym lub większym stopniu dąży do uzyskania atrakcyjnej sylwetki. W tym celu nie tylko podejmujemy się wszelkich aktywności fizycznych, czy rygorystycznych diet, ale także korzystamy z bardziej innowacyjnych metod z zakresu medycyny estetycznej. Zabiegi sprawdzają się w szczególności dla tych osób, które mają problem ze zrzuceniem tzw. opornej tkanki tłuszczowej, czy też cellulitu. Jednym z najchętniej wybieranych zabiegów niwelujących te problemy jest endermologia LPG.

Czym tak właściwie jest endermologia LPG?

Endermologia LPG Łódź to zabieg stanowiący alternatywę dla chirurgicznych metod wykonywanych w celu modelowania sylwetki. Jest to pewnego rodzaju masaż z użyciem, specjalistycznego sprzętu, który odpowiednio roluje skórę do wewnątrz i na zewnątrz. Pomaga to stymulować tkanki i tym samym aktywować je do działania, dzięki czemu metabolizm organizmu oraz procesy regeneracyjne zostają pobudzone. Intensywna praca tkanek poprawia ukrwienie skóry. A to skutkuje naturalnym pobudzeniem organizmu do wytwarzania kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność skóry.

Ze względu na wykonywany przez maszynę masaż endermologia jest bezbolesnym, bezpiecznym i przyjemnym zabiegiem, który oprócz modelowania sylwetki pomaga w relaksacji i niwelacji stresu. Wystarczy 30-40 minut pojedynczej sesji zabiegu, aby odczuć wyraźną poprawę zarówno w samopoczuciu, jak i również w wyglądzie. Endermologia LPG pomaga obniżyć poziom negatywnego stresu, który przy długotrwałym oddziaływaniu na organizm osłabia zdrowie psychiczne i fizyczne.

Czy endermologia LPG Łódź to gwarancja całkowitej likwidacji cellulitu?

Endermologia przeprowadzana jest w celu wymodelowania sylwetki. Zabieg w szczególności polecany jest w walce z niepożądanym cellulitem, a także oporną tkanką tłuszczową, która pomimo dobrze zbilansowanej diety i aktywności fizycznej nie znika. Wystarczy pojedyncza sesja zabiegu, aby zobaczyć różnicę w wyglądzie sylwetki. Jeżeli jednak zależy Ci na pozbyciu się cellulitu i niepożądanej tkanki tłuszczowej w jak największym stopniu, zaleca się powtórzenie sesji. Warto przy tym mieć świadomość, że endermologia LPG pozwala zwalczyć cellulit, jednak nie zawsze całkowicie go likwiduje. Zabieg sprawia jednak, że sylwetka prezentuje się dużo lepiej po sesji, niż przed jej rozpoczęciem.

W celu uzyskania jeszcze lepszych i długotrwałych efektów zaleca się prowadzenie zdrowego trybu życia. Warto zatem  na stałe wprowadzić dobrze zbilansowaną dietę oraz odpowiednią ilość ruchu. Dzięki temu uzyskane efekty endermologii LPG utrzymają się na długo. 

Dodaj komentarz