H&M – zarobki, opinie, praca

H&M – zarobki, opinie, praca

Sklep H&M jest jedną z najpopularniejszych sieciówek odzieżowych występujących nie tylko w naszym kraju, ale również zza granicą. Sklep ten został wprowadzony na polski rynek już w 2003 roku i z powodzeniem każdego roku zyskuje coraz większe grono zadowolonych klientów. Marka ta stara się wprowadzać do obiegu rzeczy różnorodne, które są w stanie zadowolić szeroką rzeszę odbiorców. Ubrania są kierowane nie tylko w stosunku do kobiet, ale również w stosunku do mężczyzn oraz dzieci. W związku z tym każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

Historia sklepu H&M

Historia sklepu H&M jest dość ciekawa. Otóż sama marka powstała już w 1943 roku. Jest to szwedzki przedsiębiorstwo usługowe, które swoją siedzibę posiada w Szwecji. Założyciel marki jest nikt inny, jak Erling Persson.

H&M zarobki

Jeżeli chodzi o kwestię zarobków w H&M to należy powiedzieć, że są one uzależnione od tego, jakie stanowisko zajmujemy. Otóż, przeciętna pensja pracownika, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę zawodową z tą marką może liczyć na miesięczne wynagrodzenie z rzędu około 2000 złotych netto. Oprócz tego dochodzi również prowizja od sprzedaży. Kierownik sklepu ma możliwość otrzymania miesięcznej pensji po dodaniu prowizji nawet około 5 000 złotych netto. Są więc to bardzo satysfakcjonujące zarobki w porównaniu z wynagrodzeniami, jakie oferują pozostałe sklepy odzieżowe. Każdy pracownik może również liczyć na zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Umowa o pracę jest podpisywana po pomyślnym zakończeniu okresu próbnego, który wynosi nie więcej niż trzy miesiące.

H&M praca

W ostatnich latach zauważa się bardzo duże zainteresowanie pracą w sklepie H&M. Dzieje się tak z wielu przyczyn, ale przede wszystkim dlatego, ponieważ H&M daje możliwość pracowania w bardzo elastycznych godzinach. Chętnie w tym miejscu zatrudnia się zarówno studentów, którzy poszukują dodatkowe źródła dochodów, ale również pracowników stałych, którzy wykonują swoją pracę w 8 godzinnych lub 12 godzinnym wymiarze pracy. Pracownicy, którzy pracują 12 godzin dziennie mają zagwarantowany dodatkowy dzień wolny. Każda osoba, która jest zainteresowana pracą w H&M musi przejść także odpowiednie szkolenie przygotowujące do pełnienia takiego zajęcia. Szkolenie zazwyczaj trwa około tygodnia i może ono odbywać się poza miejscem naszego zamieszkania. W związku z tym należy przygotować się na możliwość ewentualnego wyjazdu. Jest to szkolenie płatne, a zwrot kosztów w jego uczestnictwie pracownicy otrzymują przy pierwszej wypłacie.

Praca w sklepie H&M jest kierowana praktycznie w stosunku do każdej osoby, która jest zainteresowana pracą w handlu. Trzeba jednak pamiętać, aby posiadać wykształcenie minimum średnie, by móc zostać w tej firmie zatrudnionym. H&M nie wymaga od potencjalnych pracowników doświadczenia w handlu. Ważne są chęci do nauki i do dalszego rozwoju. Aby ubiegać się o pracę należy w pierwszej kolejności wybrać stanowisko pracy, jakim jesteśmy zainteresowani, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej. Zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie w formie elektronicznej. Wiele osób zapewne zastanawia się, czy w H&M istnieje możliwość pracy jedynie w weekendy. Otóż, istnieje taka możliwość i jest ona dedykowana przede wszystkim osobom, które studiują w trybie dziennym. Należy jednak taką informację uwzględnić w procesie rekrutacji. Warto także zaznaczyć, iż w niektórych placówkach istnieje sposobność również podjęcia pracy tymczasowej. Ogłoszenia na takie stanowisko mają zastosowanie przede wszystkim w okresach świątecznych, gdzie klientów przybywa. Z kolei, jeżeli chodzi o pracę w centrali to kandydaci na takie stanowiska w większości przypadków są pozyskiwani w rekrutacji wewnętrznej. W związku z tym pośród takich pracowników, którzy są już w firmie zatrudnieni. Natomiast, jeżeli pojawi się oferta pracy do centrali zamieszczona dla wszystkich to z pewnością będzie ona opublikowana na stronie H&M. 

H&M opinie

W obecnej chwili można spotkać się z różnorodnymi opiniami na temat sklepu H&M, a do jednych z nich można zakwalifikować przede wszystkim takie opinie jak:

  • “Jakiś czas temu aplikowałam na stanowisko doradcy klienta w moim mieście. Myślałam, że na telefon w sprawie rozmowy rekrutacyjnej będę czekać długo. Nic bardziej mylnego. Po wysłaniu formularza zgłoszeniowego odezwa się do mnie pani z rekrutacji w ciągu trzech dni. Byłam bardzo szczęśliwa, że zostałam zaproszona na szkolenie. Dziś już mija pół roku odkąd jestem pracownikiem tej firmy. Mogę śmiało polecić tę pracę każdemu, kto lubi pracować w handlu i nie boi się nowych wyzwań.”
  • “Jestem studentką dzienną. Nie stanowiło to jednak jakiegokolwiek problemu, abym mogła zacząć swoją przygodę z tym sklepem. Grafik jest w pełni dostosowany do moich potrzeb. Mam więc czas nie tylko na naukę, ale również na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Jestem bardzo szczęśliwa, że zdecydowałam się wysłać formularz aplikacyjny do tej firmy. Jest to wymarzona praca dla osoby studiującej. Polecam.”
  • “Długo zastanawiałem się, czy warto złożyć zgłoszenie na ofertę pracy w sklepie H&M. Jednak się zdecydowałem i nie żałuję. Mam możliwość pracy wtedy, kiedy mogę. Jeżeli pojawi się jakaś ważna sprawa, która będzie koligowała z moim grafikiem pracy to nie ma problemu, aby wziąć wolne. W moim sklepie pracują wyłącznie fantastyczne osoby, z którymi w krótkim czasie udało mi się zaprzyjaźnić. Szkolenie przed zatrudnieniem bardzo ułatwiło mi pracę. Dowiedziałem się wielu ważnych informacji, bez nich byłoby mi trudno pracować. Jestem bardzo zadowolony. Polecam tę pracę każdemu.”
  • “Praca w H&M daje możliwość rozwoju. Pracowałam już w kilku sklepach i nigdzie nie było takich możliwości zawodowych, jak tutaj. Pracuję w H&M już drugi rok i niedawno otrzymałam możliwość ubiegania się o stanowisko kierownika sklepu. Jestem bardzo szczęśliwa. Moja pensja w sposób znaczący wzrośnie, a ja będę bardzo usatysfakcjonowana tym, że dano mi możliwość awansu.”

Dodaj komentarz