Hydropiaskarka w firmie – do czego się przydaje?

Hydropiaskarka w firmie – do czego się przydaje?

Podczas pracy w wielu zakładach powstają zanieczyszczenia, których pozbycie się środkami chemicznymi jest czasochłonne, a czasem wręcz niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu jest hydropiaskarka. Jak działa ten sprzęt?

Jakie jest zastosowanie hydropiaskarki?

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia hydropiaskarki jest pojemnik na ścierniwo usuwające zabrudzenia. Materiał czyszczący transportuje na zewnątrz dysza, którą nakierowuje się w odpowiednie miejsce. Jednym z przykładów takich urządzeń są hydropiaskarki SANdBOT.

Dzięki tej profesjonalnej maszynie przemysłowej pracownik może pozbyć się m.in. śladów pozostawionych przez piankę budowlaną, beton, cement i wapno. Hydropiaskarka radzi sobie także z usuwaniem pozostałości tworzyw sztucznych, lakierów, emulsji oraz olejów.

Takie urządzenia sprawdzają się ponadto w likwidacji zanieczyszczeń organicznych np. zaschniętego błota. Dzięki nim łatwiej też zadbać o inne maszyny, ponieważ hydropiaskarki zdolne są do niszczenia rdzy.

Czym jest hydropiaskowanie?

Proces hydropiaskowania można prześledzić na przykładzie urządzenia SANdBOT. Pierwszy krok to wsypanie ścierniwa do zasobnika znajdującego się u góry. Materiał trzeba następnie zalać wodą. Włączenie maszyny prowadzi do wytworzenia się ciśnienia w pojemniku.

Ścierniwo miesza się z cieczą, co pozwala na łatwy transport substancji czyszczącej do węża wylotowego. Ciśnienie oddziałujące na materiał usuwający zabrudzenia jest dodatkowo potęgowane. Jest to możliwe dzięki przemyślanej budowie dyszy. W rezultacie ścierniwo wylatuje z niej dwukrotnie szybciej.

Wielka siła, z którą uderza w czyszczoną powierzchnię, pozwala tym samym zużyć go mniej. Ilość wykorzystywanej substancji przez SANdBOT jest mniejsza o 50%, niż gdyby wylatywała ona przez niewyprofilowaną dyszę. Na koniec energia kinetyczna sprawia, że zanieczyszczenia odpadają od powierzchni drugiego sprzętu.

W jakich firmach sprawdza się hydropiaskarka?

Hydropiaskarka to maszyna, której zalety docenią wszystkie przedsiębiorstwa, w których zanieczyszczenia na sprzęcie powstają codziennie. Jednym z przykładów są firmy budowlane. Z takich urządzeń korzysta się zarówno tam, gdzie powstają budynki, jak i drogi. Hydropiaskarki wykorzystywane są również podczas remontów zabytkowych budynków.

Miejscem, w którym zabrudzenia zawsze się zdarzają, jest też warsztat samochodowy. Oprócz małych firm z hydropiaskarek korzystają największe zakłady przemysłowe. Sprzęt ten znajduje zastosowanie m.in. w kopalniach, rafineriach, stoczniach, hutach i wszelkiego rodzaju fabrykach.

Dodaj komentarz