Kredyt hipoteczny w Banku Pekao – najważniejsze informacje

Kredyt hipoteczny w Banku Pekao – najważniejsze informacje

Jak przystało na instytucję finansową tego typu, poza kredytami gotówkowymi czy konsolidacją, Bank Pekao SA oferuje także różnorodne kredyty hipoteczne. Tego typu zobowiązania nieprzerwanie cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony Polaków. Wynika to z faktu, że pozwalają sfinansować zakup nawet bardzo drogiej nieruchomości (lub budowę domu, a także remont), a przy tym dzięki długiemu okresowi spłaty można je rozłożyć na możliwe do spłaty, dopasowane do własnej sytuacji finansowej raty.

Nie należy jednak brać takiego kredytu “w ciemno”. Przed podjęciem decyzji odnośnie do kredytodawcy, a także wszystkich parametrów zobowiązania, warto poszerzyć swoją wiedzę na temat dostępnych ofert. Co powinny w takim razie wiedzieć osoby, które chcą zaciągnąć kredyt hipoteczny w Banku Pekao?

Czym charakteryzuje się kredyt hipoteczny w Banku Pekao?

W pierwszej kolejności trzeba wskazać, że kredyt hipoteczny w Pekao charakteryzuje się dużą elastycznością. W praktyce oznacza to, że potencjalni kredytobiorcy mogą dostosować go do swoich potrzeb i możliwości na wiele sposobów. Choćby w zakresie tego, czy oprocentowanie zobowiązania ma być zmienne (w takim wypadku stosuje się zmienną stopę oprocentowania WIBOR) czy stałe. W przypadku oprocentowania stałego wynosi ono tyle, ile wskazano w umowie przez pierwsze 5 lat okresu spłaty (60 rat), a następnie można przedłużyć tę formę spłaty lub przejść na oprocentowanie zmienne.

Elastyczność oferty Pekao objawia się także w postaci możliwości wyboru między ratami stałymi lub malejącymi – te pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, pozostają w tej samej wysokości przez cały czas, drugie zaś są najwyższe na początku okresu spłaty i zmniejszają się w miarę spłacania kapitału zobowiązania. Warto wspomnieć, że Bank Pekao SA finansuje do nawet 90% wartości inwestycji, przy czym 10%-owy wkład własny wymaga dodatkowego zabezpieczenia.

Co zrobić, żeby wziąć kredyt w Pekao szybko i sprawnie?

Minimum formalności, szybkie i sprawne złożenie wniosku, a także uzyskanie rzetelnych, profesjonalnych odpowiedzi na wszelkie pytania związane z kredytem? To możliwe, jeśli przyszły kredytobiorca zdecyduje się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego nie samodzielnie, a z pomocą wykwalifikowanego eksperta kredytowego, którego można znaleźć na przykład na Multikredyt.pl. Jest prawdą, że kredyty hipoteczne są skomplikowanymi zagadnieniami, natomiast cedując większość działań związanych z ich pozyskaniem (na przykład porównywanie poszczególnych ofert) na specjalistę, nie trzeba się tym przejmować.

Wszystkimi najważniejszymi kwestiami zajmie się doradca. W ten sposób można oszczędzić sporo czasu i energii, a także pieniędzy, z uwagi na fakt, że można mieć pewność co do opłacalności wybranej oferty.

Dodaj komentarz