Pożyczka pod zastaw dla firm – kiedy się przyda?

Pożyczka pod zastaw dla firm – kiedy się przyda?

Firmy, które potrzebują dodatkowych środków, czy to na cele bieżące, czy inwestycyjne, znajdą w bankach i innych instytucjach finansowych wiele interesujących ofert. Nie wszystkie z nich jednak ostatecznie okażą się dla danego przedsiębiorstwa dostępne, choćby przykładowo z uwagi na kwestię negatywnych wpisów w BIK-u. Nie należy się jednak załamywać, ponieważ istnieją pewne alternatywy, takie jak pożyczki pod zastaw.

Jest wiele przypadków, w których priorytetowo poszukiwana pożyczka pod zastaw nieruchomości bez BIK (i nie tylko nieruchomości) okaże się strzałem w dziesiątkę. Najistotniejsze przykłady zostaną omówione poniżej. Zapraszamy do lektury!

Pożyczki pod zastaw mają uniwersalny charakter

Zastosowanie zastawu zmniejsza ryzyko związane z udzieleniem pożyczki, pozwalając na wydanie pozytywnej decyzji nawet w przypadkach, w których trudno byłoby o tradycyjny kredyt w banku. Jest to więc przede wszystkim dobra opcja dla przedsiębiorców, którzy z uwagi na negatywne wpisy w bazach informacji gospodarczej czy ograniczoną zdolność kredytową napotykają problemy z uzyskaniem potrzebnego finansowania.

To jednak nie wszystko. Pożyczki pod zastaw wyróżnia także wysoka maksymalna kwota finansowania (jej dokładna wysokość zależy od szczegółów sytuacji, w tym od wartości zastawu), a także niewielka ilość formalności. Przydadzą się więc również firmom, którym zależy na jak najszybszym pozyskaniu sporej kwoty i w związku z tym na ograniczeniu wszelkich formalności związanych z pożyczką do minimum.

Warto też wspomnieć, że w ramach tego typu pożyczki można zastawić nie tylko nieruchomości, ale też ruchomości, papiery wartościowe czy wierzytelności. W związku z tym będzie to optymalna opcja dla znacznie większej ilości firm niż mogłoby się pierwotnie wydawać.

Warunki spłaty ustalane są indywidualnie

Poszczególne firmy znajdują się w odmiennych sytuacjach finansowych, mają inne aktywa, które mogą zostać wykorzystane do zastawu, charakteryzują się także różnymi celami i wymaganiami. Stąd też warto podkreślić, że z zasady firmowe pożyczki pod zastaw cechują się dużą elastycznością.

Warunki kredytowania ustalane są indywidualnie, co pozwala w pełni dopasować je do okoliczności, w tym między innymi ustalić ratę na odpowiednim, gwarantującym brak problemów z terminową spłatą zobowiązania poziomie. Co istotne, pozabankowe pożyczki pod zastaw są dostępne nie tylko dla firm, które działają na rynku od dłuższego czasu, ale także dla nowszych przedsiębiorstw, w tym start-upów, dla których tradycyjne metody finansowania są często niedostępne.

Dodaj komentarz