Praca w KFC – zarobki i nie tylko

Praca w KFC – zarobki i nie tylko

KFC to restauracje zarządzane w Polsce przez jednego operatora – firmę AmRest Sp. z o.o. W Polsce obecne od 1993 roku, w roku 2020 licznik pokazuje już ponad 280 restauracji. Firma dynamicznie się rozwija zapewniając miejsce pracy na terenie całego kraju. Pracownicy przychylnie wypowiadają się o elastycznym grafiku, dobrze zorganizowanym szkoleniom i wyjątkowej atmosferze. Motto firmy AmRest- Wszystko jest możliwe jest obecne na każdym kroku- mówi jeden z zapytanych przeze mnie o pracę w KFC pracowników.

Kto może zostać pracownikiem KFC?

Warto zaznaczyć, że zatrudnienie znajdą tutaj zarówno studenci jak i osoby powyżej 26 roku życia. Mile widziane są osoby z niepełnosprawnościami. Od 2018 roku o pracę w KFC mogą ubiegać się również osoby nieletnie. Elastyczny grafik i restauracje otwarte w różnych godzinach sprawiają, że zatrudnienie w KFC łatwo jest pogodzić z innymi obowiązkami. Studenci poniżej 26 roku życia mogą swobodnie pracować w oparciu o umowę zlecenie. Poza umową zlecenie pracodawca bez najmniejszego problemu zatrudnia w oparciu o umowę o pracę- na wybrane wymiary etatu. Rozmawiając z pracownikiem firmy dowiedziałam się także, że mile widziane jest zatrudnianie obcokrajowców. Zarówno centrala firmy jak i zewnętrzne agencje wspierają proces ubiegania się o niezbędne formalności.

Jak wygląda ścieżka kariery w KFC?

Pierwszym szczeblem są pracownicy obsługi klienta i pracownicy kuchni. Jedni i drudzy trafiając do firmy nie muszą posiadać żadnej wiedzy związanej z biznesem. Całość szkoleń – zarówno e-learningowych jak i stacjonarnych pokrywa firma. W zależności od chęci i predyspozycji- pracownicy często rotują się między stanowiskami. Wyszkoleni pracownicy w dalszym etapie kariery sami mogą zostać osobami szkolącymi, czyli instruktorami. Dobre wyniki pracy, zaangażowanie i dalsza chęć rozwoju otwiera kolejne szczeble kariery.

Doświadczeni instruktorzy zostają młodszymi kierownikami zmiany, dalej kierownikami zmiany, by w kolejnym etapie przejąć stanowisko zastępcy kierownika restauracji, a dalej- kierownika. Poszczególne etapy różnią się nie tylko zakresem obowiązków, ale i wynagrodzeniem.Kariera w AmRest nie kończy się na poziomie kierownika. Wsparcie dla restauracji w całej Polsce zapewnia wrocławskie biuro, które także zatrudnia pracowników. Nadzór nad kierownikami restauracji pełnią kierownicy regionu i dystryktu, na czele z Prezydentem Marki. Warto zaznaczyć, że wiele osób na wysokich stanowiskach zaczynało od kariery w restauracji- raz jeszcze zaznaczę więc, że Wszystko jest możliwe.

Jak wyglądają zarobki w KFC?

Zarobki w KFC różnią się między sobą w zależności od miasta. Więcej zarobią więc pracownicy w dużych miastach, bądź lokalizacjach mniej dostępnych- przy autostradach. Minimalna stawka- zarówno przy umowie zlecenie jak i umowie o pracę wynika z przepisów. Dla pracowników załogi obowiązują stawki godzinowe- wynikają one więc z przepracowanych godzin. Dodatkowe pieniądze można zarobić pracując w godzinach nocnych bądź nadliczbowych. Obowiązują też premie uznaniowe, przyznawane przez kierowników restauracji.

Czy warto podjąć pracę w KFC?

Stawki w KFC nie są najwyższe na rynku, dużą zaletą jest jednak elastyczny czas pracy i regularnie wypłacane wynagrodzenie, płatne nadgodziny, czy premie uznaniowe. Jako zaletę uznaje się też niesamowitą atmosferę pracy, realną możliwość awansu, elastyczny grafik i pracę w dynamicznym i młodym zespole. Praca polecana jest zarówno dla studentów, jak i osób szukających stabilnego zatrudnienia na cały etat.

Dodaj komentarz