Praca w Żabce – zarobki i perspektywy

Praca w Żabce – zarobki i perspektywy

Żabka jest siecią sklepów, której celem jest sprzedaż popularnych produktów, przede wszystkim spożywczych, w miejscach łatwo dostępnych dla klienta. Lokalizacja tych sklepów jest charakterystyczna. Zlokalizowane są blisko miejsc zamieszkania wielu osób, na osiedlach mieszkaniowych czy w dzielnicach domów jednorodzinnych. Zgodnie z zasadami firmy, sklepy są otwarte od rana do późnych godzin nocnych, również w niedziele i święta, co dla klientów jest niewątpliwie plusem. Dla pracowników jednak już niekoniecznie.

Praca w Żabce

Warto wspomnieć na początku, że Żabka to sieć sklepów prowadzonych przez ajentów i to oni podejmują wszelkie decyzje związane z zatrudnianiem pracowników. To oni decydują, czy zatrudniać na umowę o pracę czy też na umowę zlecenie. W Żabkach popularne są obie formy zatrudnienia. Zdarza się również, że pracownik pracujący na umowę o pracę, czy też część umowy o pracę, w niedziele i święta zobowiązany jest pracować na podstawie umowy zlecenia.

Zakres obowiązków pracownika w Żabce jest bardzo szeroki. Pracownicy zatrudniani są na stanowisko sprzedawca – kasjer, jednak prac, które powinien wykonywać jest niemało. Można tu wymienić obowiązki związane z pracą na zapleczu sklepu, wyładunek towaru i ustawianie go na półkach, oznaczanie cenami a nawet sprzątanie sklepu i otoczenia wokół niego. Obowiązkiem pracownika może też być sprawdzanie terminów przydatności sprzedawanych towarów czy też zdawanie kasy na koniec dnia.

W Żabkach istnieje także możliwość opłacania rachunków, pracownicy pracujący w Żabkach muszą zajmować się także tym, jak również wypiekaniem pieczywa i przygotowywaniem szybkich przekąsek, takich jak hot dogi i zapiekanki. Z uwagi na to, że w Żabkach można odbierać i nadawać paczki i wysyłać kupony lotto, pracownik może być zobligowany do wykonywania prac z tym związanych.

Zarobki w Żabce

Wszelkie warunki zatrudnienia w sklepach Żabka ustalają ajenci. Oni także wyznaczają zakres obowiązków pracownika. Niestety w Żabkach nie można liczyć na świadczenia dodatkowe związane z pracą czy atrakcyjny system premiowy. Zarobki są także różne, zależne od wielkości i popularności sklepu a także od decyzji ajenta – pracodawcy. Przy zatrudnieniu na umowę o pracę, nie można liczyć na większe zarobki niż te zbliżone do minimum ustawowego. Przy zatrudnianiu na umowę zlecenie również obowiązują różne zasady, z płatnością określonej sumy za dzień pracy włącznie. Znane są przypadki potrącania z wynagrodzenia za niedopełnienie obowiązków, choćby za przegapienie upływu daty ważności sprzedawanych produktów.

Dla kogo praca w Żabce?

Prace w Żabce można polecić osobom młodym, bez doświadczenia zawodowego lub z niewielkim doświadczeniem, a także tym, którzy szukają pracy na przetrwanie. Wiele osób pracę w Żabce traktuje jako stan przejściowy, w tym czasie szukając lepszych ofert zatrudnienia. Nie oznacza to oczywiście, że pracy w Żabce nie można polecić. Jest to jakaś forma stabilnego zatrudnienia, nie można jednak liczyć w tym miejscu na zbyt wiele. Warto o tym pamiętać, wysyłając lub składając dokumenty aplikacyjne na stanowisko kasjer – sprzedawca w Żabce.

Dodaj komentarz