Sprawa o alimenty – czy trzeba korzystać podczas niej z pomocy adwokata? 

Sprawa o alimenty – czy trzeba korzystać podczas niej z pomocy adwokata? 

Obecnie coraz więcej osób korzysta z pomocy adwokatów i radców prawnych. Jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu nie było to tak popularne rozwiązanie i jeśli tylko było to możliwe, wiele osób radziło sobie samodzielnie. Sprawy o alimenty są z reguły pełne emocji – niestety tych negatywnych. Rodzice często toczą kilkumiesięczne, a nawet kilkuletnie batalie w sądzie, ponieważ jedno z nich nie chce płacić na dziecko lub dokłada się do utrzymania jedynie niewielką kwotą. W takiej sytuacji skorzystanie z pomocy profesjonalisty https://adwokat-trochimiuk.pl/adwokat-garwolin/ będzie najlepszym rozwiązaniem.

Czy w sprawie o alimenty konieczne jest skorzystanie z pomocy adwokata?

W sprawie o alimenty pomoc adwokata może być niezbędna, jeśli chcesz, aby sprawa zakończyła się z sukcesem. Sprawy o alimenty zaliczają się do prawa rodzinnego i dostarczają szeregu emocji. Skłóceni rodzice często nie są w stanie dojść między sobą do porozumienia a każda próba kontaktu i proszenie o pieniądze na utrzymanie dziecka wiążę się z olbrzymimi emocjami. Jeśli chcesz zredukować stres podczas rozprawy, to wsparcie doświadczonego adwokata Ci w tym pomoże. Oprócz tego adwokat posługuje się językiem prawniczym i będzie mógł Ci objaśnić, co oznaczają zapisy zawarte w pozwie i innych dokumentach, które są związane ze sprawą.

Prawnik pomoże Ci w przygotowaniu pozwu i powie, na co zwrócić uwagę, aby taktycznie rozegrać całą sprawę. Prawnicy pomagają też stronom, które są pozywane o alimenty i dbają o ich dobro. Z pomocą adwokata możesz wynegocjować wysokość alimentów, którą rzeczywiście jesteś w stanie ponosić co miesiąc. Z pomocy adwokata mogą więc korzystać obie strony – zarówno ojciec, jak i matka dziecka.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy adwokata w sprawie o alimenty?

W sprawie o alimenty adwokat jest potrzebny z kilku powodów. Po pierwsze nie musisz zajmować się całą sprawą i zostawiasz ją w rękach profesjonalisty. Nie musisz szukać odpowiedzi na swoje pytania w internecie i godzinami szukać rozwiązania problemu. Adwokat zajmie się wszystkim za Ciebie i zaangażuje się w sprawę. Korzystając z takiej pomocy, zaoszczędzisz mnóstwo czasów i nerwów. Wystarczy, że pojawisz się na rozprawie, ponieważ sporządzeniem pozwu i innymi rzeczami zajmie się prawnik. Adwokat będzie na bieżąco informował Cię o postępach w sprawie.

Po drugie skorzystanie z pomocy adwokata może przyśpieszyć procedowanie sprawy w sądzie. Zamiast latami walczyć o sprawiedliwe rozstrzygnięcie sprawy, wszystkie formalności możesz załatwić w o wiele szybszym terminie. Adwokat zadba o to, aby rodzic, który nie poczuwa się do odpowiedzialności płacenia za utrzymanie dziecka, zaczął płacić alimenty.

Koszty adwokata pokrywa strona, która przegra sprawę. Dlatego, jeśli szansa na wygraną jest bardzo wysoka, może okazać się, że nie będziesz musiał zapłacić absolutnie nic za profesjonalną pomoc. Wszelkie koszty profesjonalnej pomocy prawnej poniesione na adwokata poniesie druga strona, która przegrała sprawę w sądzie.

Dodaj komentarz