Terminale płatnicze – czy warto mieć je w swoim biznesie?

Terminale płatnicze – czy warto mieć je w swoim biznesie?

Każda firma niezależnie od wybranej działalności ma jeden jasno określony cel: rozwój. To sprawia, że wielu właścicieli decyduje się na zakup odpowiedniego sprzętu, który ułatwi wygodne rozliczanie z klientami i pozwoli na uzyskanie stosunkowo niskich opłat. Powoduje to, że terminale do kart płatniczych stają się wszechobecne w niemal każdym sklepie. Czy Ty rozważasz taki zakup?

Wady i zalety terminali płatniczych

Mając sklep, który się rozwija i utrzymuje z wysokiej sprzedaży określonych produktów na pewno często zastanawiasz się czy zainwestować pieniądze w terminal. Przede wszystkim musisz zastanowić się nad kwestią związaną z opłacalnością takiej decyzji. Istnieje wiele firm, które reklamują swoje produkty na ważnych wydarzeniach udostępniając klientom możliwość zrobienia zakupów. To powoduje, że obecność terminalu do kart płatniczych jest bardzo dobrze odbierana przez klienta. Ponadto w dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi korzysta z pieniędzy zgromadzonych na koncie bankowym, ponieważ jest to wygodne i bezpieczne. To kolejny dowód na to, dlaczego warto zakupić terminal, aby ułatwić innym bezproblemowe i szybkie zakupy.

Wedle najnowszych badań coraz więcej kupujących posługujących się kartami płatniczymi wydaje więcej pieniędzy niż w przypadku osób korzystających z gotówki. Głównymi zaletami posiadania terminami w firmie jest: wygoda, bezpieczeństwo, możliwość doładowania telefonu komórkowego, wypłata gotówki, a także szybkość transakcji. Do wad takiego rozwiązania należą: problemy z łącznością i autoryzacjami, wysokie opłaty i prowizje, usterki terminali i wymogi prawne, a także trudności związane z oszacowaniem ilu klientów skorzysta z terminala w miesiącu, obciążenia w przypadku niewielu transakcji. Biorąc pod uwagę korzyści i wady takiego rozwiązania musisz sam zdecydować czy zakup czytnika będzie odpowiedni dla Twojej firmy.

Wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem czytnika

Zanim zdecydujesz się na zakup terminalu musisz pamiętać, że nie sposób przewidzieć ilości transakcji w skali jednego miesiąca. Przekłada się to na trudności w oszacowaniu opłata, a także opłacalności takiej inwestycji. Jeśli priorytetem są dla Ciebie niskie koszty to warto zdecydować się na terminale z połączeniem telefonicznym lub takie, które do autoryzacji transakcji wykorzystują Internet. Jednak musisz pamiętać, że takie rozwiązanie również ma wady. Mianowicie, jeśli je wybierzesz oznacza to zbyt długi czas na uzyskanie połączenia i autoryzację, co może zniechęcać Twoich klientów do tego typu płatności.

Alternatywą jest ciekawe urządzenie Chip & PIN, który jest odpowiednikiem mobilnego terminala. Innowacyjnością na którą musisz zwrócić uwagę jest system łączenia z centrum autoryzacji. Zwykle dokonuje się tego przez aplikację lub Bluetooth. Pod względem technicznym płatności nie różnią się od tych standardowych i cieszą się naprawdę wielkim zainteresowaniem sklepów.

Dodaj komentarz