Zabezpieczenie płatności w aplikacjach mobilnych

Zabezpieczenie płatności w aplikacjach mobilnych

W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się portale służące do zawierania transakcji internetowych. Sprzedajemy i kupujemy nie tylko ubrania czy sprzęty domowego użytku, ale także wszelkiego rodzaju usługi. Za pośrednictwem sieci zawieramy umowy i realizujemy zlecenia. Wiele osób wciąż obawia się jednak, że zabezpieczenie transakcji w Internecie nie jest wystarczające. Z pomocą przychodzą zaufane portale, oferujące rzetelne zabezpieczenie płatności i szeroko pojęte bezpieczeństwo usługi.

Dlaczego tak ważne jest zabezpieczenie płatności dokonywanych w sieci?

Mogłoby się wydawać, że w dobie rozwoju sieci i pracy zdalnej Internet stał się dla wszystkich tak oczywistym miejscem do zawierania transakcji i umów jak pobliskie biuro czy galeria handlowa. Wiele osób wciąż boi się jednak wykorzystywać w pełni wirtualne możliwości. Nie bez przyczyny. Rozwój Internetu to także rozwój cyberprzestępczości, a zwłaszcza internetowych oszustw. Coraz częściej zdarza nam się otrzymywać wiadomości łudząco podobne do tych wysyłanych przez operatorów sieci komórkowych czy banki, zawierające linki z wirusami. A co gorsza i takie, których kliknięcie powoduje pobranie pieniędzy z naszego konta bankowego.

Jak zabezpieczyć transakcje internetowe?

Na szczęście Internet oferuje wiele sposobów na zabezpieczenie płatności. Najważniejszym z nich jest korzystanie ze sprawdzonych stron internetowych. Sprawdzonych, czyli takich, z których korzysta wielu użytkowników, potwierdzających jakość świadczonych w tym miejscu usług. Takich, które oferują rzetelne sposoby weryfikacji kupujących i sprzedających. A wreszcie: takich, które należycie zabezpieczają środki finansowe przez cały okres trwania transakcji dla obu jej stron. Jedną z nich jest platforma Sharelock, która umożliwia bezpieczny kontakt między usługobiorcą, a usługodawcą. Jeśli mamy już pewność co do strony, na której decydujemy się zawrzeć transakcję, możemy zweryfikować ustawienia dotyczące bezpieczeństwa w swoim telefonie, komputerze i na stronie bankowej. Ochronę naszych danych osobowych i środków wzmocnimy np. poprzez wybór silnego hasła internetowego. A przeglądając ustawienia telefonu i aplikacji z łatwością odkryjemy, że wiele z nich oferuje nie tylko zabezpieczenia w postaci haseł, ale także m.in. kodów czy odcisków palców. 

Aplikacje mobilne – dodatkowe zabezpieczenie płatności czy zagrożenie?

Jeszcze większą nieufność niż w przypadku stron internetowych wykazujemy w stosunku do aplikacji mobilnych. Niepotrzebnie. Oryginalna i sprawdzona aplikacja jest integralną częścią danej firmy. Oznacza to, że została należycie przygotowana przez specjalistów. Jest kompatybilna i gwarantuje użytkownikom łatwiejszy dostęp do możliwości oferowanych przez daną stronę internetową, w tym zabezpieczenie płatności, a nawet zabezpieczenie zaliczki, jeśli ma ona zostać wpłacona. Tymi cechami charakteryzuje się oprogramowanie na urządzenia mobilne proponowane przez twórców platformy Sharelock: jest bezpieczne i łatwe w użyciu. Aplikacja jest dostępna dla zarejestrowanych użytkowników, co zwiększa jej bezpieczeństwo, a sama rejestracja w serwisie jest darmowa. Zaufane portale wychodzą bowiem naprzeciw oczekiwaniom użytkowników. Wiedzą, że w związku ze wzrostem liczby oszustw i wyłudzeń internetowych muszą znacznie wzmocnić poziom zabezpieczeń transakcji swoich klientów.

Dodaj komentarz