Pożyczka na spłatę długów – pułapka, czy ratunek?

Pożyczka na spłatę długów – pułapka, czy ratunek?

Zadłużenie może pojawić się w efekcie utraty źródła dochodu lub w przypadku zdarzenia losowego, w wyniku którego znacznie pogarsza się nasza sytuacja materialna. Nietrudno jest wpaść w pułapkę długów, które najczęściej pojawiają się w wyniku zaciągania kredytów gotówkowych oraz chwilówek. W sytuacji, gdy comiesięcznych zobowiązań jest więcej niż jedno może pojawić się problem ze spłatą.

Pożyczka na spłatę długów – czy się sprawdza? 

Pożyczka na spłatę długów to inaczej pożyczka konsolidacyjna, dzięki której kilka różnych rat pożyczek można połączyć w jedno zobowiązanie. Duże zadłużenie może spowodować wysoką kwotę comiesięcznej raty konsolidacyjnej. Co zrobić, aby poprawić swoją możliwość spłaty pożyczek? Przede wszystkim warto zastanowić się nad wyborem miejsca konsolidacji. Niech to będzie sprawdzona, pewna firma, oferująca przejrzyste warunki spłaty. Placówka wykupi Twoje kredyty w innych instytucjach i przygotuje dla Ciebie jedną, wspólną ofertę spłaty. To znacznie wygodniejsze niż pamiętanie o spłacie wszystkich zobowiązań. 

Jaka konsolidacja wpływa na domowy budżet?

Domowy budżet mogą znacznie uszczuplać raty kredytów gotówkowych oraz konieczność spłaty chwilówek. Dzięki konsolidacji można poprawić swoją sytuację. Poprzez umowę na dłuższy okres spłaty zadłużenia można wpłynąć na zmniejszenie comiesięcznie wydawanej kwoty. Poprzez wydłużenie okresu kredytowania zmniejsza się kwota raty kredytu, jednak wydłuża się okres kredytowania. Poprzez tę zmianę może wzrosnąć całkowity koszt spłaty kredytu. Warto zwrócić uwagę na to, jakie są koszty dodatkowe zobowiązania. Czy instytucja dolicza ubezpieczenie kredytu, koszt rozpatrzenia wniosku o konsolidację oraz jak wysokie jest oprocentowanie pożyczki konsolidacyjnej. Koniecznie należy zapoznać się z umową oraz obliczyć, jak przedstawia się oprocentowanie dotychczasowych zobowiązań w zestawieniu z oprocentowaniem kredytu konsolidacyjnego. 

Konsolidacja – pułapka czy ratunek?

Pożyczka konsolidacyjna może okazać się ratunkiem w sytuacji, gdy jej warunki rzeczywiście poprawiają sytuację ekonomiczną kredytobiorcy w comiesięcznym rozrachunku oraz w perspektywie długoterminowej zapewniają najwyższą jakość współpracy. Dzięki możliwości połączenie kredytów w jeden spłata jest znacznie łatwiejsza. Nie trzeba pamiętać o wielu ratach. W przypadku, gdy warunki spłaty pożyczki konsolidacyjnej nie są korzystne lub aby spłacić zobowiązanie, konieczne jest znaczne wydłużenie okresu spłaty konsolidacja może okazać się pułapką, jeszcze trudniejszą do spłaty niż kilka osobnych długów, zaciągniętych w bankach i instytucjach kredytowych. 

Dodaj komentarz