Czy faktoring to dobre rozwiązanie dla Twojej firmy?

Czy faktoring to dobre rozwiązanie dla Twojej firmy?

Zastanawiasz się nad usługą faktoringu, ale nie wiesz, czy będzie ona dobrym rozwiązaniem dla Twojej firmy? W dzisiejszym artykule mówimy o tym, kto i dlaczego powinien skorzystać z takiej opcji. Stwórz swój indywidualny faktoring ranking i wybierz najlepszą ofertę, która odpowie na wszystkie potrzeby Twojego biznesu.

Czy faktoring to dobre rozwiązanie dla Twojej firmy?

Zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorstwa to nie lada wyzwanie. Aby firma prawidłowo funkcjonowała musi posiadać środki niezbędne na wypłatę wynagrodzeń, zakup potrzebnych sprzętów i towarów, a także opłaty dla ZUS-u i Urzędu Skarbowego. W trudnych sytuacjach przedsiębiorstwa często sięgają po kredyty dla firm, jednak istnieje jeszcze jedno dobre rozwiązanie, które może nam pomóc. Faktoring to opcja, z której coraz częściej korzystają zarówno małe, jak i większe firmy. Na czym polega taka usługa i jakie firmy powinny z niej skorzystać? 

Czym jest faktoring? 

Mówiąc o faktoringu, mamy na myśli usługę, która polega na tym, że faktury są wykupywane przez firmę faktoringową od klienta. Przedsiębiorstwo będące klientem takiej firmy (czyli faktora), świadczy na rzecz swoich kontrahentów określone usługi lub dostarcza im określone towary. Po sprzedaży przekazuje wystawione faktury faktorowi, który wypłaca klientowi znajdujące się na nich kwoty. Kontrahenci, którzy zawarli określoną transakcję z przedsiębiorcą dokonują więc przelewu na konto faktora, a nie firmy, od której dokonali określonego zakupu. 

Dzięki temu klient firmy faktoringowej może od razu korzystać ze środków pozyskanych w ramach transakcji. Warto wspomnieć, że istnieje wiele rodzajów faktoringu, a konkretną opcję należy wybrać po prostu na podstawie potrzeb firmy. Faktorzy oferują bowiem różnorodne rozwiązania, mając na względzie fakt, że każda firma jest inna i posiada odmienne wymagania.

Jak wybrać odpowiednią ofertę? 

Tak jak już wyżej sugerowaliśmy, wybór konkretnej firmy faktoringowej warto rozpocząć od zdefiniowania potrzeb firmy. Warto zastanowić się przede wszystkim, jaki limit finansowania będzie w danym przypadku optymalny. Oprócz tego warto wziąć pod uwagę fakt, że każda firma faktoringowa kieruje swoją ofertę do innego rodzaju przedsiębiorstw, biorąc pod uwagę ich wielkość. Nie bez znaczenia będą również preferowane przez kontrahentów terminy płatności. Kryteriów, które musimy wziąć pod uwagę jest jednak znacznie więcej. W tym celu warto stworzyć swój własny ranking firm faktoringowych, ponieważ te dostępne w internecie nie biorą przecież pod uwagę szeregu wspomnianych wyżej czynników. Indywidualny faktoring ranking pomoże Ci w podjęciu właściwej decyzji. 

Dodaj komentarz