Herbatki oczyszczające na odchudzanie

Herbatki oczyszczające na odchudzanie

A gdyby tak zamiast samemu się męczyć, sięgnąć po napój, który sam poradzi sobie ze spaleniem nagromadzonej tkanki tłuszczowej? Wydaje się nierealne, ale producenci herbatek oczyszczających twierdzą coś zupełnie innego. Wychwalają swoje produkty w reklamach i różnych ogłoszeniach. Twierdzą, że herbatki oczyszczające potrafią tak usprawnić metabolizm, że nawet bez zmiany diety można na nich efektywnie chudnąć. Nie jest to niestety zupełna prawda, ale jednak picie tego rodzaju napojów przynosi pewne wymierne korzyści. Nie powinno się ich więc przesadnie krytykować. A ludzie bardzo często podważają skuteczność produktów, o których sami nawet nie mają zielonego pojęcia – jedynie powtarzają wtedy słowa przeczytane w Internecie lub zasłyszane od innych osób.

A trzeba od razu zaznaczyć, że herbatka oczyszczająca nie jest tym samym co herbatka przeczyszczająca. W obu napojach można znaleźć podobne składniki, ale występują one w odmiennych proporcjach, zmieniając intensywność działania produktu. Herbatki przeczyszczające są skuteczniejsze, ale wcale nie lepsze. Działają szybciej i mocniej, dlatego już po kilku godzinach od ich spożycia można doczekać się momentu pełnego wypróżnienia – tak bardzo przyspieszają one przemianę materii. Odchudzanie nigdy nie powinno jednak na nich bazować. Takich herbatek nie wolno pić w nadmiarze, gdyż są one na to za mocne. Stosuje się je wyłącznie doraźnie i to wyłącznie w leczeniu zaparć bądź zatwardzeń. Nikt nie powinien nawet myśleć o tym, by sięgać po nie, aby szybciej chudnąć.

Co innego herbatki oczyszczające. Te są już znacznie łagodniejsze w działaniu i dzięki temu bezpieczniejsze dla organizmu. Oczywiście z nimi również można przesadzić, ale by do tego nie doszło, wystarczy trzymać się zaleceń producenta i stosować je w takich dawkach, jakie zostały podane na opakowaniu. Zazwyczaj jest to jedna porcja naparu dziennie. Taka dawka, jeśli będzie przyjmowana dzień w dzień, już po paru tygodniach ureguluje pracę układu metabolicznego i pozwoli mu szybciej przetwarzać wprowadzane do niego pokarmy. Herbatki oczyszczające świetnie radzą sobie także z usuwaniem nadmiaru wody. Zmniejszają obrzęki i likwidują opuchliznę ciała, które dzięki temu od razu wygląda lepiej.

Oczywiście odchudzanie można też przeprowadzić bez żadnych tego typu wspomagaczy, ale nie należy twierdzić, że są one zupełnie zbędne. Mogą pomóc i to w dużej mierze poprzez wywoływanie efektu placebo. Gdy ktoś wyda większe pieniądze na tego rodzaju specyfiki, zapewne uwierzy w ich działanie i dzięki temu sam podświadomie zacznie robić wszystko, by tracić zbędne kilogramy.

Dodaj komentarz